Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Kobieca strona Szejnfelda

Redaktor admin on 8 Marzec, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W dniu poprzedzającym Dzień Kobiet, Poseł Wanda Nowicka oraz poseł Adam Szejnfeld byli gośćmi programu „dzień dobry TVN”. Program dotyczył problemów związanych z pozycją kobiet w społeczeństwie oraz kwestii równouprawnienia. Dyskutowano również na temat niedawnego akcesu posła do Parlamentarnej Grupy Kobiet.

Zdaniem posła Adama Szejnfelda, kobiety i mężczyźni powinni razem działać na rzecz równego statusu obu płci. To właśnie miał na celu akces posła do Parlamentarnej Grupy Kobiet. Lepiej, kiedy również mężczyźni będą prowadzić działania wspierające kobiety. Wszystkie takie inicjatywy będą wtedy bardziej wiarygodne – twierdzi Adam Szejnfeld.

Obecnie pozycja kobiety w społeczeństwie jest słabsza od pozycji mężczyzny. Kobiet jest mniej w polityce, czy biznesie. Jeżeli popatrzymy na kariery kobiet, to dostrzeżemy, że Pojęcie „szklanego sufitu” niestety nie jest fikcją. Jeśli spojrzymy na wynagrodzenia kobiet i mężczyzn, to dostrzeżemy specyfikę, że kobiety na tych samych stanowiskach zarabiają mniej niż mężczyźni. Powinno tworzyć się stowarzyszenia i kluby, w których działają przedstawiciele obu płci. Tylko współpraca pozwoli na pełne równouprawnienie i zrównanie statusu obu płci w każdej sferze życia, mówił poseł Adam Szejnfeld.

Poseł Adam Szejnfeld od wielu lat wspiera i prowadzi działania promujące udział kobiet w różnych sferach życia. Organizuje ogólnopolskie, regionalne i lokalne konferencje, tworzy kluby kobiet. Jako jedyny polityk prowadzi portal internetowy poświęcony promocji kobiet:

http://www.kobiecastronazycia.pl/.

Całość programu można obejrzeć na stronie:

http://dziendobry.tvn.pl/video/kobieca-strona-adama-szejnfelda,104,newest,37845.html

Szymon Galikowski

asystent posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)