Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Kobieta drugą osobą w państwie

Redaktor admin on 9 Listopad, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Po raz pierwszy w historii polskiego parlamentaryzmu marszałkiem Sejmu została kobieta. Ewa Kopacz, Minister Zdrowia, polityk, lekarz, podczas głosowania uzyskała 300 głosów. Jest to wydarzenie szczególnie ważne, także potwierdzające rosnące znaczenie kobiet w życiu społecznym. Starania Platformy Obywatelskiej o parytety i tym samym o równouprawnienie płci, nie tylko w polityce, ale we wszystkich sferach życia jest konsekwentnie realizowana i przynosi wymierne efekty. Żadna z partii politycznych nie ma w tym zakresie takich osiągnięć, jak Platforma Obywatelska.

Nigdy, w całej historii polskiego parlamentaryzmu marszałkiem Sejmu nie została kobieta. Dzisiejszy precedens pokazuje, że rola kobiet w życiu społecznym jest coraz większa. Wybór Ewy Kopacz na to stanowisko wskazuje, że kobiety zaczynają być traktowane na równi z mężczyznami. Przełamaliśmy kolejną barierę i mam nadzieję, że wskaże to nowy trend, nie tylko w polityce, ale w każdej innej dziedzinie życia, mówił poseł Adam Szejnfeld, który wspiera działania promujące kobiety i jako jedyny polityk prowadzi stronę internetową poświęconą tym zagadnieniom (www.kobiecastronazycia.pl)

Po tym, jak ogłoszono wyniki głosowania, marszałek senior, Józef Zych, przekazał Ewie Kopacz prowadzenie pierwszego posiedzenia Sejmu VII kadencji oraz złożył życzenia, aby była marszałkiem wszystkich posłanek i posłów.

Podczas wyborów parlamentarnych, na listach PO zauważyć można było, że wiele kobiet zajmowało na nich pierwsze miejsca. Po wygranych wyborach, Platforma Obywatelska nadal promuje kobiety, a historyczna decyzja, o powołaniu na Marszalka Sejmu, kobiety, jest tego najlepszym przykładem.

****

Swoimi działaniami poseł Adam Szejnfeld, od ponad 10 lat skutecznie wspiera kobiety w życiu publicznym i politycznym. Od 9 już lat prowadzi stronę internetową wspierającą i promującą kobiety (obecnie strona internetowa została przekształcona w portal o adresie: www.kobiecastronazycia.pl W dniu 30.11.2004 r. w Warszawie w Ministerstwie Gospodarki zorganizował, jako przewodniczący sejmowej Komisji Gospodarki,  pierwszą ogólnopolską konferencję pt. „Kobieta przedsiębiorcza – rola i status kobiet w życiu publicznym nowoczesnego społeczeństwa XXI wieku”. Konferencja ta stała się początkiem cyklu konferencji i spotkań na temat statusu kobiet również i w innych regionach kraju. Kolejną, ogólnopolskiej rangi, konferencję poseł Adam Szejnfeld, już jako sekretarz stanu, zorganizował w dniu 03.06.2009 w Warszawie w Ministerstwie Gospodarki pt. „Unia jest Kobietą”. Poseł Szejnfeld doprowadził także do powołania „Klubów Kobiet” w Pile, Czarnkowie i Nowym Tomyślu oraz wspierał działalność Stowarzyszenia Właścicielek Firm, oddział Polska. Obecnie współpracuje z Europejską Unią Kobiet – Sekcja Polska. W bieżącym roku współorganizował konferencje na temat kobiet, które odbyły się we wrześniu 2011 roku w Czarnkowie i Nowym Tomyślu pod patronatem Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej. Dzięki jego działaniom i wsparciu w Okręgu Pilskim pierwszy raz w historii ostatnich dwudziestu lat kobieta została posłanką. Adam Szejnfeld jest także członkiem kapituł konkursów poświeconych kobietom, m.in. „Jestem szefową” organizowany przez KPRM oraz Bizneswoman Roku programu „Sukces Pisany Szminką”, organizowany przez Radio PIN oraz BRE Bank.

Szymon Galikowski

asystent posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)