Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Minister Michał Boni w Obornikach i w Pile

Redaktor admin on 28 Wrzesień, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Poseł Adam Szejnfeld tnie absurdy biurokratyczne jak piła, może dlatego, że jest z Piły, żartował minister. Takich posłów potrzeba nam w Sejmie – mówił minister Michał Boni. W dniu 27.09.2011 r. do Obornik oraz do Piły przyjechał Minister Michał Boni, Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów. W Obornikach minister spotkał się z mieszkańcami miasta i powiatu w sali Obornickiego Ośrodka Kultury, w Pile zaś był uczestnikiem Salonu Gospodarczego organizowanego przez TV Asta. Ministra do Wielkopolski Północnej zaprosili poseł Adam Szejnfeld oraz senator Mieczysław Augustyn.

Oborniki. Sala Obornickiego Ośrodka Kultury została całkowicie zapełniona. Chętnych na spotkanie z panem Ministrem i parlamentarzystami było tak wielu, że organizatorzy musieli dostawiać dodatkowe miejsca do siedzenia. Minister Michał Boni wskazał jak bardzo ważne są wybory 9 października. Odnosząc się natomiast do sytuacji w Polsce, wspomniał o trudnej sytuacji jaka panuje na świecie, problemy Grecji oraz USA. Polska nie jest na zakręci, jak wiele państw Europy i świata, tym bardziej musimy rządzić naszym krajem w sposób bardzo bezpieczny i odpowiedzialny, powiedział minister Boni. Wspominał jednocześnie, że obecny rząd powinien być oceniany poprzez pryzmat tego,  jak sobie poradził w tak trudnej sytuacji, a poradziliśmy sobie znakomicie w porównaniu z innymi państwami. Minister Boni zaznaczył również, że w polskim prawie potrzebne jest to, co jest niezwykle bliskie posłowi Adamowi Szejnfeldowi, czyli deregulacja. Poseł Adam Szejnfeld tnie absurdy biurokratyczne jak piła, może dlatego, że jest z Piły, żartował minister. Takich posłów potrzeba nam w Sejmie – mówił minister Boni.

Po oficjalnym wystąpieniu zostały zadane pytania od uczestników spotkania. Poruszone kwestie dotyczył m.in. pracy dla młodych ludzi, środki z PFRON, problemy z emeryturami, wykorzystywanie przez Polskę funduszy europejskich czy edukacji. Na spotkaniu dyskutowano także o problemach lokalnych jak brak obwodnicy dla Obornik na drodze S11, czy problem z komunikacja kolejową. Debata odbyła się w niezwykle przyjaznej atmosferze.

Jeśli mam do wyboru Polskę nierozkopaną, w której nic się nie dzieje. To ja wolę Polskę rozkopaną, która za 2-3 lata będzie rozwinięta, powiedział minister Michał Boni na zakończenie spotkania

Piła. Po zakończonej wizycie w Obornikach Wielkopolskich, minister Michał Boni i poseł Adam Szejnfeld udali się do Piły, by wziąć udział w Salonie Gospodarczym, podczas którego, minister poinformował o tym, że w środę zostanie opublikowana decyzja o powołaniu w Pile podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Od wielu miesięcy o utworzenie tej strefy w Pile zabiegał bowiem poseł Adam Szejnfeld. Była to więc dla nas wszystkich, ale także dla posła Szejnfelda bardzo ważna i dobra informacja.

Tematem debaty relacjonowanej na żywo i w telewizji i w Internecie było  „Społeczne uwarunkowania rozwoju gospodarczego”. Zdaniem ministra Boniego, rozwój gospodarczy jest związany z rozwojem ludzkich umiejętności, a więc z edukacją. Polska gospodarka powinna być innowacyjna, ale aby taka była, młodzi ludzie muszą mieć większe kompetencje, choćby cyfrowe. Oprócz tego muszą się oni nauczyć wspólnej kooperacji oraz wykorzystywać wiedzę do tego co dzieje się w biznesie, mówił minister.

Tego samego zdania jest poseł Adam Szejnfeld, który stworzył znany już wszystkim „Pakiet Szejnfelda” – zbiór ustaw wprowadzających do polskiego prawa ułatwienia dla przedsiębiorców, tych którzy prowadzą już swoje firmy oraz tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie biznesu. Dzięki temu, młodzi ludzie mają dużo większe możliwości ułatwiające otwarcie własnych firm.

Edukacja społeczeństwa ma duży wpływ na rozwój gospodarczy kraju. Społeczeństwo musi mieć wiedzę i tę wiedzę musi potrafić wykorzystać. Ale, aby to uczynić muszą być stworzone warunki, które to umożliwiają. Jeżeli nie ma narzędzi, którymi można się posłużyć, to wiedza nie będzie miała żadnego zastosowania, tak więc edukacja i odpowiednie warunki dadzą możliwość do gospodarki innowacyjnej, mówił minister Boni.

Na zakończeni minister Michał Boni zwrócił się bezpośrednio do mieszkańców Piły. Mówił o tym, że droga S11 ma bardzo duże znaczenie dla rozwoju gospodarczego tego regionu. Poinformował także o tym, że w środę zostanie ogłoszona decyzja w sprawie specjalnej strefy ekonomicznej w Pile. Minister wspomniał również o pilskim lotnisku, które ma, zdaniem ministra, przed sobą przyszłość, tak samo jak transport lotniczy. Obiecał wspierać działania pilskich parlamentarzystów PO w tym zakresie.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)