Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Minister na zaproszenie posła we Wronkach

Redaktor admin on 24 Wrzesień, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Na zaproszenie posła Adama Szejnfelda Wronki odwiedził sekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, pan Mikołaj Budzianowski. Minister oraz poseł Adam Szejnfeld razem wzięli udział w ceremonii uroczystego otwarcia nowych fabryk koncernu Samsung. Uroczystość odbyła się 23 września 2011 r. w Wronkach. Jest to jedyna tego typu inwestycja koreańskiej spółki w Europie a zarazem największa na naszym kontynencie.

W dobie zawirowań gospodarczych w Europie i na świecie bezwzględnym priorytetem w Polsce powinno być dbanie o tworzenie jak najlepszych warunków dla rozwoju gospodarczego. Konieczny wzrost nie może się jednak odbyć bez dynamicznego rozwoju przedsiębiorczości, w tym, co najważniejsze, bez kontynuacji wysokiego poziomu inwestycji. One bowiem generują nowe miejsca pracy i wartość dodaną Produktu Krajowego Brutto. Szczególnie cenne inwestycje to te, które wiążą się z innowacyjności, a nowymi technikami i technologiami. Mam nadzieję, że plany koncernu, by fabryka we Wronkach była największym producentem pralek i lodówek na świecie zostaną jak najszybciej zrealizowane, powiedział poseł Adam Szejnfeld podczas ceremonii. W uroczystości udział wziął także Mikołaj Budzianowski, wiceminister w Ministerstwie Skarbu Państwa.

To imponujące, by w tak krótkim czasie zainwestować w Polsce 235 milionów dolarów, dokonać modernizacji i rozbudowy zakładów za 165 milionów dolarów, by docelowo osiągnąć produkcję 3,5 miliona pralek i lodówek rocznie. Jestem pod bardzo dużym wrażeniem rozmachu, tempa i precyzji tej inwestycji – powiedział minister Budzianowski.

***

Samsung Electronics Poland Manufacturing został utworzony w kwietniu 2010 roku. Dzięki gigantycznym inwestycjom zwiększono zatrudnienie o ponad 1400 osób, zdolności produkcyjne podniesiono niemal 6 krotnie, a zastosowane rozwiązania są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie w skali europejskiej. Innowacyjność inwestycji potwierdza również charakter i wysokość przyznanego wsparcia unijnego. W ramach „Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka” (Działanie 4.5: Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki), firma Samsung Electronics Poland Manufacturing otrzymała od polskiego rządu dofinansowanie na poziomie ok. 65 mln PLN.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)