Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

PO o kobietach

Redaktor admin on 21 Styczeń, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W miniony wtorek, 17.01 br., pilskie Biuro Wystaw Artystycznych gościło uczestników panelu dyskusyjnego, pt.: „Kobiety zaangażowane – równouprawnienie, czy nowa wartość?”, który zorganizowali pilscy działacze Platformy Obywatelskiej: poseł Adam Szejnfeld, senator Mieczysław Augusty oraz radna Maria Małgorzata Janyska, która jako jedyna kobieta weźmie udział w nadchodzących wyborach uzupełniających do senatu. Gośćmi honorowymi konferencji była pani senator Grażyna Sztark, wicemarszałek Senatu RP oraz pani prof. Jadwiga Rotnicka, senator RP.

W panelu wzięli udział także prezydent Piły Piotr Głowski oraz starosta pilski Mirosław Mantaj. Prócz wymienionych gości na spotkaniu zjawiła się cala rzesza zaproszonych osób. Zainteresowanie panelem było tak ogromne, że pracownicy BWA musieli zadbać o dodatkowe miejsca na sali.

Jako pierwszy głos zabrał poseł Adama Szejnfeld, który przedstawił dane statystyczne obrazujące procentowy udział kobiet w różnych dziedzinach życia. Statystyka ta ewidentnie pokazuje, iż kobiet w życiu publicznych jest znacznie mniej niż mężczyzn. Na pytanie dlaczego tak jest starali się odpowiedzieć uczestnicy panelu. Po wystąpieniach panelistów rozwinęła się bardzo ciekawa dyskusja w której udział wzięło wielu uczestników spotkania.

My, tu w Pile, postanowiliśmy wystawić kobietę do wyborów. Niektórzy mówią, że to wielka odwaga. Ja się z tym nie zgadzam, nie ma w tym niczego dziwnego – to normalna rzecz, mówił poseł Adam Szejnfeld. Tak postanowiliśmy, bo uważamy, że Maria Małgorzata Janyska jest idealną kandydatką do Senatu – mówił poseł Szejnfeld.

Antoni Kolasa

Dyrektor Biura PO w Pile

1 Komentarz do “PO o kobietach”

  1. Kobiety do polityki.Brawo.Tez startowalam do PARLAMENTU POLSKIEGO,ale nie bylo mi PISANE SZMINKA dostac sie i byc PANIA POSEL.Barbara Bartel KOBIETA ROKU W PSYCHOANALIZIE USA 1999

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)