Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Senator Szejnfeld odwiedził pilskie miejsca pamięci ofiar wojny.

Redaktor admin on 1 Wrzesień, 2021 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

II wojna światowa, to dramat milionów ludzi w Polsce i dziesiątek milionów na całym świcie. W dniu 1 września senator Adam Szejnfeld oddał hołd i pamięć ofiarom II wojny światowej pod Pomnikiem 1000-lecia Polski oraz powrotu do Macierzy Ziem Zachodnich, na pilskim cmentarzu komunalnym oraz w Pile Leszkowie.

II wojna światowa była jednym z tych wydarzeń, które nigdy nie powinny się zdarzyć. Jej okrucieństwa na stałe odbiły piętno na całej ludzkości. Za nami 82. rocznica wybuchu II wojny światowej, która rozpoczęła się bezpardonowym atakiem na ziemie polskie. Najpierw uderzyły na Polskę hitlerowskie Niemcy, potem komunistyczna Rosja.

By uczcić pamięć tamtych wydarzeń senator Adam Szejnfeld złożył kwiaty pod pomnikiem na Placu Zwycięstwa upamiętniającym Tysiąclecie Państwa Polskiego oraz powrót do Macierzy Ziem Zachodnich.  W uroczystości wzięła udział także pani poseł Małgorzata Janyska.

Senator Szejnfeld wraz z prezydentem miasta Piły oraz przewodniczącą RM Marią Kubicą i wiceprzewodniczącą RM Zdzisławą Karpińską odwiedzili także Cmentarz w Leszkowie. Cmentarz ten, to cmentarz wojenny z okresu II wojny światowej – miejsce pochówku 1372 żołnierzy radzieckich i 185 żołnierzy polskich, a także osób cywilnych zamęczonych w obozie pracy na terenie Piły. To także cmentarz jeniecki z okresu I wojny światowej.

Westerplatte to kolejny symbol wybuchu II wojny światowej, to symbol odwagi, honoru, odpowiedzialności i bohaterstwa, a także bólu, cierpień i zwątpienia, oraz trwania na posterunku. Niezwykle istotne jest pokazanie, szczególnie młodemu pokoleniu, sensu tego wysiłku, by pamięć o wielkim dziele Westerplatczyków nigdy nie zginęła. Dlatego nie zabrakło w tym dniu senatora Adama Szejnfelda wraz z władzami miasta Piła, przy grobie pilskiego Westerplatczyka – Bronisława Wilbika.

***

W piątek 1 września 1939 r. napaścią na Polskę Niemcy rozpoczęli trwający ponad 6 lat największy konflikt zbrojny w historii ludzkości – II wojnę światową. Pochłonęła ona ponad 60 mln ofiar, wśród nich blisko 6 mln Polaków. Rozporządzeniem prezydenta Rzeczypospolitej Ignacego Mościckiego wprowadzony został na terenie całej Polski stan wojenny.
Obywatele Rzeczypospolitej!
Nocy dzisiejszej odwieczny wróg nasz rozpoczął działania zaczepne wobec Państwa Polskiego, co stwierdzam wobec Boga i Historii. W tej chwili dziejowej zwracam się do wszystkich obywateli państwa w głębokim przeświadczeniu, że cały naród w obronie swojej wolności, niepodległości i honoru skupi się dookoła Wodza Naczelnego i sił zbrojnych oraz da godną odpowiedź napastnikowi, jak to się już nieraz działo w historii stosunków polsko-niemieckich. Cały naród polski, błogosławiony przez Boga, w walce o swoją świętą i słuszną sprawę, zjednoczony z armią, pójdzie ramię przy ramieniu do boju i pełnego zwycięstwa.

Anna Karmowska

Dyrektor Biura Senatorskiego

Biuro Adama Szejnfelda

64-920 Piła, pl. Konstytucji 3 Maja 7/4

Tel. +48 602 738 542.

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.comPoselSzejnfeld

www.twitter.comszejnfeld

www.instagram.com

www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)