Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Sieraków – rozmowy o przyszłości

Redaktor admin on 24 Kwiecień, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W Wielkopolsce jest wiele malowniczych regionów, których naturalne widoki i walory przyrodnicze zapierają dech w piersiach. Poseł Adam Szejnfeld 23 kwietnia br. odwiedził Sieraków i spotkał się m.in. z burmistrzem Witoldem Maciołkiem. Podczas spotkania rozmawiano na temat najbardziej palących kwestii związanych z funkcjonowaniem gminy.

Jest kilka tematów, na których w sposób szczególny zależy obecnie samorządowi w Sierakowie. Są to m.in. budowa bulwarów nad Wartą, budowa mariny, zagospodarowanie starego parku, czy inwestycje w infrastrukturę wypoczynkową nad jeziorem. Sieraków bowiem, to jedna z nielicznych gmin o znakomitych walorach turystycznych, relacjonuje spotkanie poseł Szejnfeld.

Jest to także gmina zasobna w surowce naturalne, jak węgiel brunatny, gaz i ropa. Wszystko to jednak występuje równocześnie z Naturą 2000. Powodować to będzie znaczne trudności w wykorzystywaniu tych naturalnych bogactw dla społeczno-gospodarczego rozwoju gminy – mówi poseł Adama Szejnfeld.

****

Sieraków położona jest w atrakcyjnym turystycznie, wypoczynkowym rejonie zachodniej Wielkopolski, na skraju województwa wielkopolskiego, w północno-zachodniej jego części. Pod względem przyrodniczym położona jest na styku dwóch mezoregionów, należących do Pojezierza Wielkopolskiego i Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej. Prawie cały obszar znajduje się w dorzeczu Warty. W ramach koncepcji krajowej sieci ekologicznej ECONET wchodzącej w skład Europejskiej Sieci Ekologicznej – Sieraków zajmuje szczególne miejsce, leżąc na styku węzłowego Obszaru Międzyrzeckiego o znaczeniu międzynarodowym i Puszczy Noteckiej, będącej obszarem węzłowym o znaczeniu krajowym.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)