Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Spotkanie z młodzieżą w Grodzisku

Redaktor admin on 18 Kwiecień, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Polska gospodarka wobec światowego kryzysu, nowoczesna edukacja a nauka historii, Trybunał Praw człowieka w sprawie mordu katyńskiego, czy reforma emerytalna – te niektóre z poruszonych problemów na spotkaniu posła Adama Szejnfelda z młodzieżą Zespołu Szkół Zawodowych im. Eugeniusz Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim. Wizyta miała miejsce 17 kwietnia 2012 r. Po spotkaniu poseł Szejnfeld spotkał się z dyrekcją szkoły, przedstawicielami Kuratorium oraz samorządu powiatowego Grodziska.

Polska, na tle innych krajów Unii Europejskiej rozwija się bardzo dynamicznie. Sytuacja ta powoduje jednak konieczność wprowadzania wielu zmian, które są konieczne dla dalszego rozwoju. Jedna z nich jest reforma systemu emerytalnego. Dyskusje społeczne prowadzone są w całej Polsce wśród ludzi już dorosłych, tymczasem, dzisiejsze spotkanie pokazuje, że również młodzież jest żywo zainteresowana problemami społecznymi oraz metodami ich rozwiązania. Cieszy mnie bardzo Wasza postawa i chęć poszerzania wiedzy, powiedział poseł Adam Szejnfeld kończąc spotkanie.

Uczniowie po wysłuchaniu wykładu na temat obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej w Polsce i Europie, zadawali pytania na tematy najbardziej ich interesujące. Podczas burzliwej dyskusji poseł Szejnfeld z zaciekawieniem słuchał zebraną młodzież i chętnie odpowiedział na pytania np. o zmiany w nauce historii, czy przyczyny zajmowania negatywnego stanowiska przez władze Rosji w sprawie mordu katyńskiego/. Ważną kwestia poruszaną było także bezrobocie wśród młodych ludzi i zagadnienia migracji, także za granicę części obywateli.

Marta Łasak

asystentka posła Adam Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)