Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szejnfeld na rzecz kobiet

Redaktor admin on 15 Luty, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Poseł Adam Szejnfeld złożył akces do Parlamentarnego Zespołu Kobiet. Poseł od lat zajmuje się problematyką statusu kobiet w nowoczesnym społeczeństwie, szczególnie w gospodarce, jest zwolennikiem wyrównywania szans kobiet i mężczyzn, przekonuje też kobiety,  że mają fantastyczny potencjał, by odnosić sukcesy w każdej dziedzinie życia publicznego i prywatnego. Dlatego 12 lat temu założył internetową stronę www na ten temat, organizuje ogólnopolskie oraz regionalne i lokalne konferencje, tworzy kluby kobiet. Współpracuje również z organizacjami kobiecymi, np. z Europejską Unią Kobiet. Poseł Adam Szejnfeld jest też członkiem kapituł kilku konkursów, np. „Bizneswoman Roku” programu Sukces Pisany Szminką oraz “Jestem szefową”.

Adam Szejnfeld – przykłady działalności na rzecz kobiet.

 • Od 12 lat prowadzi internetową stronę www poświęconą problematyce status kobiet w nowoczesnym społeczeństwie. Strona www w 2011 roku została przekształcona w portal internetowy.
 • 2001 rok – został wyróżniony dyplomem i statuetką „Złota cegła”, nagrodą za wspieranie kobiet i budowanie gospodarki wolnorynkowej – Polskie Stowarzyszenie Właścicielek Firm.
 • 2004 rok – zorganizował ogólnopolską konferencję w Warszawie, pt. „Kobieta przedsiębiorcza – rola i status kobiet w życiu publicznym nowoczesnego społeczeństwa XXI wieku”. Konferencja odbyła się w Ministerstwie Gospodarki z okazji wstąpienia Polski do UE.
 • 2006 rok. – doprowadził do powołania „Klubu Kobiet” w Pile.
 • 2009 rok – zorganizował ogólnopolską konferencję w Warszawie, pt. „Unia jest kobietą” . Konferencja odbyła się z okazji 5-lecia członkostwa Polski w UE.
 • 2011 rok. – zainspirował powstanie „Klubu Kobiet” w Czarnkowie i w Nowym Tomyślu.
 • 2011 rok – współorganizował konferencje na temat statusu kobiet w społeczeństwie w Czarnkowie i Nowym Tomyślu. Patronat nad konferencjami objęła pani Prezydentowa Anna Komorowska.
 • 2011 rok – został wyróżniony dyplomem i statuetką „Kryształowe serce” – Europejska Unia Kobiet, Sekcja Polska.
 • Współdziała z organizacjami kobiecymi, w tym m.in. Europejską Unią Kobiet, działa także w kapitułach ogólnopolskich konkursów, np. „Sukces pisany szminką – Bizneswoman Roku” (org. red. Olga Kozierowska, Radio PIN oraz BRE Bank), czy „Jestem szefową” (org. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów).
 • Bierze udział, jako panelista w konferencjach, seminariach i podobnych spotkaniach na temat pozycji i wspierania kobiet, szczególnie w gospodarce, do tej pory m.in. w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Pile… Organizuje również wizyty i spotkania z kobietami sukcesu w Wielkopolsce Północnej.
 • Wspiera kobiety nie tylko w gospodarce, ale i w polityce. Pierwszy raz w ostatnich 22 latach przemian wystawił w Okręgu Pilskim kobietę w wyborach do Senatu, pierwszy raz w tym okresie, rekomendowana przez niego kandydatka w tym Okręgu została posłanką. Jedyną kobietą w Zarządzie Wielkopolskiej PO w Poznaniu jest także osoba rekomendowana przez posła Adama Szejnfelda z Okręgu Pilskiego.

Marta Łasak

Asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)