Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szejnfeld na rzecz okręgu pilskiego

Redaktor admin on 18 Maj, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Poseł Adam Szejnfeld zaangażowany jest w sposób szczególny w prace i działalność na szczeblu krajowym, ale jak zawsze nie zapomina o Pile i Okręgu Pilskim. Jego działania na przykład na rzecz ochrony zdrowia, kultury, sportu i oczywiście rozwoju przedsiębiorczości wzmacniają rolę i znaczenie Wielkopolski Północnej-Zachodniej. Sprawom tym poświęcona była konferencja prasowa, którą zorganizowano w Biurze Poleskim w Pile w dniu 18 maja br.

Przykładowe działania posła Adama Szejnfelda na rzecz:

 1. Rozwój przedsiębiorczości
 • Poradnik dla przedsiębiorczych – Poseł Adam Szejnfeld przygotował Poradnik dla przedsiębiorczych, który zostanie zamieszczony na stronie internetowej posła Adama Szejnfelda – www.szejnfeld.pl. Dokument zawiera zbiór informacji dla przedsiębiorców, zarówno tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem, jak i tych, którzy prowadzą swoje firmy od wielu już lat. Znajdują się w nim informacje dotyczące finansowania działalności przedsiębiorstw oraz samego ich funkcjonowania. Młodzi przedsiębiorcy znajdą w nim odpowiedzi na pytania dotyczące pozyskania środków na otwarcie i pierwsze miesiące działalność własnej firmy. Doświadczeni biznesmeni znajdą w nim informacje na temat pozyskiwania funduszy na rozwój swoich firm oraz współpracy z instytucjami wspierającymi rozwój przedsiębiorczości. Osoby bezrobotne znajdą w nim porady dotyczące finansowania własnej działalności gospodarczej. W poradniku znajdują się informacje m.in. na temat:

- Pożyczek udzielanych na preferencyjnych warunkach, takich jak Inicjatywa JEREMIE oraz         JESSICA.  W poradniku znajdują się również informacje o działalności Funduszu Pożyczkowego „Wielkopolska Północ” oraz o wsparciu przedsięwzięć powiązanych z Regionalną Strategią Innowacji.
-  Poręczeń udzielanych przedsiębiorcom
-  Działalności Specjalnych Stref Ekonomicznych
-  Działalności klastrów
-  Możliwości doradczych oraz szkoleniowych udzielanych przez instytucje wspierające rozwój
-  przedsiębiorczości
-  Pomocy dla osób bezrobotnych związaną z podjęciem własnej działalności gospodarczej.

 • Polfurnitur sp. z.o.o. w Białośliwiu. Miniony kryzys dał się we znaki znanej i szanowanej firmie z Białośliwia powiat pilski do tego stopnia, że wpadła ona w poważne kłopoty. Restrukturyzacja zatrudnienia, produkcji, wprowadzenie dyscypliny zarzadzania oraz negocjacje nowych kontraktów pozwalają jednak patrzeć już z nadzieją na przyszłość przedsiębiorstwa. Poseł Adam Szejnfeld wsparł władze firmy w podejmowanych przez nią działaniach ratunkowych, co otwiera dla niej dobre szanse.

  2. Służba zdrowia

  • Szpital w Pile. Prawie 3 mln zł zdobył pilski Szpital Specjalistyczny na zakup tomografu komputerowego. Dzięki temu będzie mógł być dokonany nie tylko zakup tego bardzo ważnego urządzenia, ale też przyspieszą prace nad utworzeniem Oddziału Onkologii w naszym szpitalu. W sprawy utworzenia oddziału i zdobywania środków finansowych na ten cel skutecznie zaangażował się poseł Adam Szejnfeld. Dobre efekty tych działań powinniśmy zobaczyć jeszcze w tym roku.
  • CM Rakoniewice. Ochrona zdrowia jest ważna na każdym szczeblu, także regionalnym, powiatowym, czy lokalnym. Dlatego poseł Adam Szejnfeld podjął interwencję w sprawach kontraktów medycznych placówek z naszego terenu z NFZ. Spotkania w Ministerstwie Zdrowia, oficjalne pisma i zapytania poselskie dały oczekiwane skutki w bardzo wielu przypadkach, np. w sprawie Centrum Medycznego w Rakoniewicach w powiecie grodziskim. Dzięki interwencjom posła 2.600 pacjentów chorych na jaskrę i czekających na leczenie może teraz liczyć na pomoc i konieczne operacje.

  3. Kultura

  • MUSIC FESTIWAL & MASTER CLASS. Warsztaty muzyczne połączone z festiwalem MUSIC FESTIWAL & MASTER CLASS na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w subregionie pilskim. Organizatorzy uzyskali ostatnio m.in. wsparcie finansowe w wysokości 120 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co pozwoli spiąć finansowo tegoroczną edycje tej imprezy. Do budżetu festiwalu ma wpłynąć także 40 tys. zł z budżetu miasta, 30 tys. zł z budżetu województwa oraz 10 tys. zł ze starostwa. Poseł Adam Szejnfeld od samego początki festiwalu i warsztatów wspiera tę inicjatywę i pomaga w sprawach organizacyjnych. Dzięki temu to przedsięwzięcie może się odbywać w Pile podczas, którego podnosi się umiejętności młodych ludzi wykazujących nieprzeciętny talent muzyczny. Specjalizacją przedsięwzięcia jest gra na skrzypcach, altówce, wiolonczeli i kontrabasie. Poseł Szejnfeld pomógł także w uzyskaniu stypendium dla młodego i niezwykle utalentowanego skrzypka z Piły, Sebastiana Czai, na dalszą naukę gry na skrzypcach w szkole w Szwajcarii.
  • XX Festiwal Blues Express. Blues Express, to już znana w całej Polsce wizytówka Wielkopolski Północnej. Pociąg bluesowy wyrusza każdego roku z Poznania i jadąc na festiwal do Zakrzewa zatrzymuje się na dworcach północnej Wielkopolskie, gdzie odbywają się koncerty bluesowe. Znakiem imprezy jest oryginalny parowóz, który ciągnie skład wagonów i to, że pociąg jest na stałe wpisany do rozkładu jazdy. Obecnie, jak i w latach poprzednich, poseł Adam Szejnfeld zaangażował się we wsparcie organizacyjne, w tym finansowe, tej wspaniałej imprezy, szczególnie, że będzie to już dwudziesta, jubileuszowa edycja święta bluesa w naszym regionie.
  • Zabytkowa Parowozownia w Wolsztynie. Poseł Szejnfeld wspiera także działania w utrzymaniu wolsztyńskiej parowozowni, jako czynnie działającego zabytkowego obiektu. Niestety obecny status prawny parowozowni i system jej finansowania powoduje, że istnieją obawy o jej przyszłość. W związku z globalnym znaczeniem parowozowni dla tradycji i kultury trzeba podkreślić, iż nie jest to problem tylko lokalny, czy nawet regionalny. Parowozownia jest bowiem zabytkiem polskiego kolejnictwa, dziedzictwem narodowym i walorem promocji turystycznej nie tylko Wolsztyna, czy Wielkopolski, ale całej Polski. Dlatego też poseł Szejnfeld zwrócił się do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego, z prośbą udzielenia pomocy wolsztyńskiej parowozowni w dalszym jej funkcjonowaniu.

  4. Sport

  • Stadion lekkoatletyczny w Pile. Poseł Adam Szejnfeld aktywnie wspiera idee utworzenia centrum i ośrodka lekkoatletycznego na bazie stadionu miejskiego w Pile. Realizacja tej idei oznaczałaby dla Piły możliwość organizacji dużych imprez sportowych oraz stworzenia z miasta ogólnopolskiego ośrodka przygotowań dla reprezentantów Polski w lekkoatletyce. Rozmowy posła i prace w tym zakresie są daleko zaawansowane i rokują pozytywnie dla Piły i całego subregionu.
  • Sportowy Ośrodek Siatkówki. Podobne do powyższych działania prowadzi poseł Adam Szejnfeld w zakresie utworzenia w Pile sportowego ośrodka kształcenia siatkarzy (SOS). Gdyby się te starania powiodły, mielibyśmy w Pile autentyczną wielkopolską stolicę piłki siatkowej kobiet i mężczyzn.

   Platforma Obywatelska – przybywa kół i działaczy w subregionie pilskim (Nowy Tomyśl, Czarnków, Lubasz, Wronki).

   Pomimo wieszczenia przez opozycję a niekiedy także niektórych publicystów politycznych, spadku popularności Platformy Obywatelskiej, PO nadal dobrze się ma, a nawet się rozrasta. Widać, ludzie rozumieją, że w drugiej kadencji rząd Donalda Tuska musi przeprowadzić wiele trudnych do zaakceptowania, ale koniecznych reform, dlatego nadal przybywa członków i struktur lokalnych PO. W naszym okręgu na przykład do PO wstąpił starosta nowotomyski pan Andrzej Wilkoński, a ostatnio w 3 gminach powstają nowe koła PO, tj. w gminie Czarnków, Lubaszu oraz we Wronkach.

   Marta Łasak

   asystentka posła Adama Szejnfelda

   www.szejnfeld.pl

   www.kobiecastronazycia.pl

   Brak możliwości dodania komentarza

   Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)