Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

#WolneSądy w Okręgu Pilskim

Redaktor admin on 22 Lipiec, 2017 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Protestują nie tylko wielkie miasta, jak np. Warszawa, Poznań czy Gdańsk. W solidarności z niezależnym sądownictwem i niezawisłymi sędziami zbierają się obywatele także, m.in. w Pile, w Chodzieży, czy w Grodzisku Wielkopolskim…

Prawo i Sprawiedliwość postanowiło w swoich działaniach zlikwidować trójpodział władzy. Pod osłoną nocy, bez możliwości nie tylko merytorycznej, ale jakiejkolwiek, nawet czysto formalnej dyskusji, co jest nie tylko zasadą, ale i normą prawa, posłowie a potem senatorowie PiS przyjęli ustawy, które cofają nasz kraj do mrocznych czasów PRL i zbliżają do zasad panujących w Białorusi, Rosji, czy w Turcji. Większość parlamentarna zmieniła ustrój Polski nie mając do tego konstytucyjnej legitymacji, „zmieniono” bowiem Konstytucję nie posiadając większości konstytucyjnej. To ogromne zagrożenie i cios dla wywalczonych w latach osiemdziesiątych swobód i wolności obywatelskich, a także prawa do sprawiedliwego procesu. Boli mnie to, tym bardziej że sam jako młody chłopak, walczyłem o wolność i demokrację, przede wszystkim tutaj, w Pile. Teraz wydaje się, że ten trud może pójść na marne – uważa europoseł Adam Szejnfeld.

Polacy protestują nie tylko w Warszawie oraz w dużych miastach. Także w Wielkopolsce, w Okręgu Pilskim. Protesty odbywają się praktycznie codziennie pod Sądami Rejonowymi od niedzieli 16 lipca br. aż do dzisiaj i zapewne będą trwały w przyszłości. Każdego dnia protestujące tłumy są coraz większy. Największe protesty w Wielkopolsce północno – zachodniej odbyły się do tej pory w Pile, w Chodzieży oraz w Grodzisku Wielkopolskim. Biorą w nich udział członkowie KOD, działacze i samorządowcy Platformy Obywatelskiej oraz innych partii politycznych, a przede wszystkim obywatele nie będący członkami żadnej partii politycznej. Do tego grona miast dołączają inne mniejsze miejscowości. Już niemalże w każdej miejscowości zbierają się i wspólnie protestują ludzie przeciw próbie zlikwidowania w Polsce rzeczywistego trójpodziału władzy. Część z nich jeździ na protesty do Warszawy oraz do Poznania. Co znamienne w wiecach uczestniczy też coraz więcej młodych osób. Uczestniczą także parlamentarzyści, samorządowcy czy działacze społeczni.

Wiece w Pile (ale podobnie dzieje się w innych miejscowościach) manifestacji tradycyjnie rozpoczynają się odśpiewaniem Hymnu Polski. Następnie w zależności od dnia czytano konstytucję, poezję lub śpiewano. Uczestnicy wypowiadali także swoje przemyślenia i odczucia nt. tego co dzieje się obecnie w Polsce. Pomiędzy wystąpieniami czy śpiewem skandowano m.in.: „Wolność, równość, demokracja”, „Obronimy demokrację”, „Nie, nie, nie, nie takiej Polski chcę!”, „Nie ma wakacji od demokracji”, czy „Solidarność naszą bronią”.

Podczas piątkowych protestów w Pile przedstawiciel Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza odczytał list społeczności akademickiej, a prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski uchwałę Izby, która przyłączyła się do protestu Organizacji Pracodawców w sprawie zmiany ustawy o Sądzie Najwyższym.

#WolneSądy #3xWeto #ZamachLipcowy #ŁańcuchŚwiatła #PlatformaObywatelska

Fot. własne oraz FB: Izabela Milewska, Jacek Gursz, Sławomir Górny, Mirosław Mantaj, Marian Martenka.

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)