Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Redaktor admin on 3 Grudzień, 2013 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

FreeDigitalPhotos.net

Z tej okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych chciałbym życzyć wszystkim osobom niepełnosprawnym, a także ich rodzinom i przyjaciołom wytrwałości, siły i konsekwencji w pokonywaniu przeciwności losu, będących udziałem wszystkich osób niepełnosprawnych.

Życzę Państwu również, aby na trudnej drodze rehabilitacji i odzyskiwania samodzielności nie opuszczało Państwa  przekonanie, że niepełnosprawność nie powinna stać na przeszkodzie w dążeniu do realizacji ludzkich pragnień i marzeń.

Ustanowienie Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawności jest szczególnym świadectwem zmian, jakie dokonały się w świadomości współczesnych społeczeństw, dla których godność każdej osoby, w tym osób niepełnosprawnych, jest źródłem przyrodzonych i niezbywalnych praw każdego człowieka.

Z okazji dzisiejszego święta chciałbym również podziękować organizacjom działającym na rzecz osób niepełnosprawnych oraz wszystkim ludziom dobrej woli, których praca i poświęcenie sprawiają, że życie osób niepełnosprawnych staje się lepsze i szczęśliwsze.

Adam Szejnfeld

Poseł na Sejm RP

1 Komentarz do “MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”

  1. Marek mówi:

    Pomoc dla niepełnosprawnych jest niezła,ale wcale nie zadawalająca . Z moich już 12 letnich doświadczeń wynika,że pogarsza się głównie z powodu wzrostu świadomości osób niepełnosprawnych o możliwościach pomocy,poprzednio /na początku mego inwalidztwa z zabiegów rehabilitacyjnych chciało korzystać niewielu niepełnosprawnych,teraz większość,wobec tego,że środki na rehabilitację nie przyrastały w takim tempie,to zaczęły wydłużać się kolejki,do tego zostały “okrojone” ilości procedur refundowanych,np.4 lata temu w tzw”dziennym pobycie szpitalnym” w czasie jednego dnia miałem 8 procedur leczniczych,razem 4 godziny,w tym roku już tylko 4 trwające nie całe 2 godziny.Jeżeli do tego dołożymy zmiany kwalifikacji procedury masażu nóg z jednej na dwie/oddzielnie każda kończyna/,to po prostu standardy się obniżają.NFZ chwyta się różnych sztuczek “kreatywnej statystyki”,aby skrócić kolejki do leczenia sanatoryjnego zarządzono,że 18 miesięczny odstęp między leczeniami,jest odstępem do ponownego złożenia wniosku,może część oczekujących umrze?.Jestem ciekaw ile będę czekał na przydział skierowania.Poprzednio czekałem 19 miesięcy,w grudniu mija mi karencja,składam ponownie i poczekam.Myślę,że gdyby zamiast życzeń osoby niepełnosprawne uzyskiwały zwiększanie pomocy zgodnie ze swymi potrzebami,byłoby lepiej.

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)