Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

„Kobieta – moje życie, moja pasja, moja praca”

Redaktor admin on 16 Czerwiec, 2013 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Poseł Adam Szejnfeld od wielu lat aktywnie zajmuje się problematyką statusu kobiet w nowoczesnym społeczeństwie, szczególnie w gospodarce, jest zwolennikiem wyrównywania szans kobiet i mężczyzn, przekonuje też kobiety, że mają fantastyczny potencjał, by odnosić sukcesy w każdej dziedzinie życia publicznego i prywatnego. Dlatego też oprócz działań centralnych poseł Szejnfeld stara się aktywizować kobiety w Wielkopolsce. Przejawem takiej działalności są organizowane spotkania oraz pomoc w zakładaniu Kół Kobiet np. w Czarnkowie, czy w Nowym Tomyślu. Ostatnią inicjatywą jest Forum Kobiet w Chodzieży, które odbyło się 15 czerwca br. pt. „Kobieta – moje życie, moja pasja, moja praca”. Współorganizatorem Forum był Urząd Miasta Chodzieży z burmistrzem Jackiem Gurszem.

Konferencję otworzył burmistrz Jacek Gursz. Moje życie, moja pasja, moja praca, to myśl przewodnia dzisiejszego Forum, ale to też idea, którą chcielibyśmy zaszczepić wszystkim uczestniczkom spotkania. Praca często jest pasją i wypełnia nam wtedy życie dając szczęście oraz radość już nie tylko nam, ale i naszym bliskim. Jakże często jednak wydaje się nam, że mieszkając w małym mieście mamy małe szanse na realizację swoich marzeń i pasji. Dzisiaj chcielibyśmy zdać kłam takiemu myśleniu. Porozmawiamy z kilkoma paniami, które swoim życiem, działalnością i osiągnięciami, udowadniają, że można pokonać każde bariery i realizować każde wyzwania, jeśli tylko się chce – powiedział Jacek Gursz.

W panelu dyskusyjnym wzięły udział panie:

  • Justyna Barska – urzędniczka, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy, miłośniczka skuterów, koni i nurkowania.
  • Zofia Braciszewska – menedżerka kultury, twórczyni galerii malarstwa, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Chodzieży,
  • Alicja Gil – menedżerka, dyrektorka Banku BGŻ
  • Krystyna Gleń – przedsiębiorczyni, stylistka i fryzjerka, Studio Matrix,
  • Iwona Kostrzewa-Lewińska – przedsiębiorczyni, działaczka społeczna, sklep zoologiczny, przytulisko, punkt adopcyjny psów,
  • Katarzyna Kubiś – przedsiębiorczyni, Hotel i Restauracja „Łazienki Chodzieskie”,
  • Honorata Pilarczyk – działaczka społeczna, wolontariuszka, prezes Stowarzyszenia „Bioderko”,
  • Izabela Sapuła – alpinistka, globtroterka, menedżerka, miłośniczka Ameryki Łacińskiej,
  • Bożena Wolska – dziennikarka, redaktorka naczelna Tygodnika Chodzieżanin.

W dzisiejszej dyskusji powtarzały się niektóre zwroty. Były nimi prowincja, zbieg okoliczności, przypadek, zrządzenie losu… To bardzo charakterystyczne, że najczęściej realizujemy swoje marzenia, osiągamy cele przez przypadek, zbieg okoliczności, że to los nami kieruje, a nie my sami swoim życiem. Popularyzowanie dobrych wzorców, pokazywanie wspaniałych przykładów, wspieranie kobiet w ich dążeniu do realizacji własnych marzeń i celów, bez oglądania się na dobry los, albo pomyślny zbieg okoliczności jest moim celem. Jest też celem wielu ludzi dzisiaj w Polsce – kobiet mężczyzn. Chodzi o to, by uświadamiać, iż w nowoczesnym społeczeństwie obecnego wieku nie ma podziału na uprzywilejowanych mężczyzn i zakompleksione kobiety. Nie ma też miejsca na podziały metropolie a prowincje. Prowincja bowiem jest kompleksem naszej psychiki, a nie faktem z rzeczywistości. W dzisiejszych czasach nie ma już barier czasu, odległości, wykształcenia, języka, które by uniemożliwiały nam poruszanie się w różnych dziedzinach i branżach oraz w różnych miejscach, także i na świecie. Panie, które opowiadały nam dzisiaj o swoich losach, o swojej pracy i osiągnięciach, o swojej działalności gospodarczej lub społecznej, o swoich pasjach są dowodem, że można być z Chodzieży i być spełnioną w każdym wymiarze swojego marzenia. To daje szczęście, ale też może i powinno być przykładem dla wszystkich innych osób, przede wszystkim kobiet, że chcieć, znaczy móc – mówił na zakończenie panelu poseł Adam Szejnfeld.

Podczas forum rozmawiano, jak współczesna kobieta dzieli życie pomiędzy swoją pracę, rodzinę i jak to wszystko pogodzić z hobby. Słuchając zebranych można było się zastanowić skąd w paniach tyle siły, odwagi i determinacji w osiąganiu swoich celów, w realizacji swoich marzeń. Uczestniczki panelu podkreślały, że niestety dalej funkcjonują stereotypy, szczególnie w dziedzinach uważanych za typowo męskie, które utrudniają im życie i działalność, lecz waśnie one są przykładami, że może sobie z nimi poradzić.

Po panelu uczestniczki miały możliwość konsultacji oraz indywidualnych rozmów z zaproszonymi gośćmi, a także skorzystać z rad w zakresie kosmetologii, fryzjerstwa, stylistyki i zdrowia. Na zakończenie humory wszystkich uczestniczek poprawił jeszcze bardziej koncert Kabaretu „Czesuaf”.

Liczba uczestniczek zaskoczyła organizatorów, a pozytywne emocje sprawiły, iż zapadła decyzja, by takie inicjatywy powtarzać i kontynuować.

Marta Łasak

asystentka posła Adam Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)