epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

50 lat Szamocińskiej Orkiestry Dętej

Redaktor admin on 10 Październik, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

„Jest w orkiestrach dętych jakaś siła”, ten oraz wiele innych standardów mogli usłyszeć uczestnicy Jubileuszu 50-lecia Orkiestry Dętej z Szamocina. Podczas uroczystości nie zabrakło podsumowania jej historii, wręczenia podziękowań i odznaczeń, a także występów zaprzyjaźnionych orkiestr, niemieckiej z Grasberga oraz polskiej z Złotego Stoku. Gościem honorowym Gali był eurodeputowany Adam Szejnfeld, który związany jest z Szamocinem 40 lat, a w przeszłości był radnym i burmistrzem Miasta i Gminy Szamocin.

Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, nie tylko łączy ludzi, także w aspekcie międzynarodowym, ale i łączy ludzi międzypokoleniowo. Wystarczy spojrzeć na wszystkie dzisiaj koncertujące zespoły, aby dostrzec, iż grają w nich przedstawiciele aż trzech pokoleń. To wspaniała właściwość, której, oprócz sukcesów muzycznych, życzę Państwu na następne dziesięciolecia – mówił podczas uroczystości europoseł Adam Szejnfeld.

Orkiestra może pochwalić się długą historią. W ostatnich latach nowego ducha w zespół muzyczny tchnął Łukasz Gallas. Dzięki jego pracy i staraniom orkiestra zdobywa nagrody i wyróżnienia na festiwalach polskich i zagranicznych. Koncertowała m.in. we Włoszech i w Watykanie, wzięła udział m.in. w Festiwalu Lawendy w malowniczym francuskim Valreas, Festiwalu Orkiestr Dętych w Śremie czy Festiwalu Złoty Folk Stok. Nowy dyrygent często łączy też pracę z odpoczynkiem dla swoich podopiecznych, jak to było w przypadku warsztatów muzycznych nad Bałtykiem, czy we francuskim Albi. Na swoją działalność orkiestra otrzymuje pieniądze ze środków samorządowych, ale także sama zarabia grając na licznych obchodach i uroczystościach w miastach i gminach Wielkopolski Północnej.

#Szamocin #PowiatChodzieski #AdamSzejnfeld #Jubileusz #OrkiestraDęta

Marta Łasak
Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda
www.szejnfeld.pl
www.kobiecastronazycia.pl
www.facebook.com/PoselSzejnfeld
www.twitter.com/szejnfeld
www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)