Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Bon turystyczny z propozycjami Szejnfelda.

Redaktor admin on 2 Lipiec, 2020 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Senat przyjął, z poprawkami między innymi senatora Adama Szejnfelda, ustawę o Polskim Bonie Turystycznym. Główne poprawki pilskiego senatora przewidują rozszerzenie zakresu działania bonu na emerytów i rencistów, włączenie obowiązku stosowania Prawa zamówień publicznych przez Polską Organizację Turystyki oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych, obniżenie dla ZUS kosztów realizacji bonów oraz rozszerzenie ilości firm, które będą mogły sprzedawać swoje usługi turystyczne w zamian za bon turystyczny.

Celem bonu jest wsparcie polskich rodzin oraz branży turystycznej, która szczególnie ucierpiała z powodu koronawirusa. Nowe przepisy przewidują świadczenie w formie bonu turystycznego w wysokości 500 zł dla osób pobierających świadczenie wychowawcze 500 plus oraz dla dzieci umieszczonych w rodzinnej lub instytucjonalnej pieczy zastępczej. W przypadku dzieci niepełnosprawnych świadczenie będzie dwa razy wyższe – 1000 zł. Bon nie będzie miał formy gotówkowej. Będzie miał on formę elektroniczną, a sfinansować nim będzie można usługi hotelarski oraz imprezy turystyczne w kraju.

Senat przyjął wiele złożonych przez senatora Adama Szejnfelda poprawek.  W zmianach tych, była mowa między innymi, o rozszerzeniu bonu na emerytów i rencistów – informuje Adam Szejnfeld, senator z Wielkopolski.

Inną, równie ważną poprawką jest przywrócenie działania Prawa zamówień publicznych w stosunku do zadań POT i ZUS. Rozszerzyliśmy też krąg firm, które w zamian za bon turystyczny będą mogły świadczyć swoje usługi.

Sezon wakacyjny już trwa. Kancelaria prezydenta zgłosiła ten projekt daleko za późno, co wskazuje na chęć rozegrania tej sprawy politycznie w wyborach prezydenckich. A przecież o tej ustawie w wersji rządowej słyszeliśmy już od miesięcy, od wielu miesięcy. Obecny więc termin prac nad bonem jest winą rządu oraz Prawa i Sprawiedliwości. Nie chcieli też wcześniej poprzeć projektu Koalicji Obywatelskiej. A szkoda, bowiem gdyby dla PiS nie liczyło się autorstwo ustawy, to już od czerwca rodzice i dzieci mogliby korzystać z bonu, który proponowała Koalicja Obywatelska. – podkreśla Adam Szejnfeld.

Ustawa, wraz z nowymi rozwiązaniami, w tym na czele z rozszerzeniem bonu na emerytów i rencistów, trafi teraz do Sejmu. Ciekawe, jak za zmianami zagłosuje partia rządząca… – mówi wielkopolski senator z Piły, Adam Szejnfeld.

Anna Karmowska

Dyrektor Biura Senatorskiego

Biuro Adama Szejnfelda

64-920 Piła, pl. Konstytucji 3 Maja 7/4

Tel. +48 602 738 542.

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.comPoselSzejnfeld

www.twitter.comszejnfeld

www.instagram.com

www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

#Senat #BonTurystyczny #PolskiBonTurystyczny #Turystyka #Szejnfeld #AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)