Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Cyberbezpieczeństwo dzieci

Redaktor admin on 26 Lipiec, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

- W dzisiejszym świecie coraz bardziej polegamy na nowych technologiach, one bowiem pomagają nam realizować nasze prywatne cele, czy służbowe obowiązki bez względu na miejsce naszego przebywania. Niestety, oprócz oczywistych korzyści, jakie niesie za sobą rozwój technologiczny, należy pamiętać także o potencjalnych zagrożeniach. – uważa poseł Adam Szejnfeld, który od dawna walczy o ochronę prywatności obywateli Unii przed nadużyciami, dlatego zwrócił się do Komisji Europejskiej o przedstawienie stanowiska w kwestii bezpieczeństwa multimedialnych zabawek dla dzieci.

- Cyfryzacja naszego codziennego życia postępuje. W inteligentne systemy są wyposażone już nie tylko telefony czy telewizory, ale także samochody, artykuły gospodarstwa domowego, a nawet całe mieszkanie. Ich funkcjonowanie oparte jest na zbieraniu danych o użytkownikach i przetwarzaniu ich w celu dostosowania urządzenia do ich indywidualnych preferencji. Niestety, tego typu urządzenia często nie są odpowiednio chronione i informacje w nich zawarte mogą zostać wykradzione przez osoby trzecie. – zaznaczył eurodeputowany z Wielkopolski.

Niewystarczająco zabezpieczone urządzenia mogą okazać się wyjątkowo niebezpiecznie dla dzieci. To właśnie multimedialne zabawki, a także smartwatch’e, czy kamery internetowe coraz częściej padają ofiarą hakerów. Zabawki nagrywają detale dotyczące życia dziecka, takie jak jego wizerunek, imię, adres, czy w końcu dokładną lokalizację użytkownika. Co gorsza, w niektórych przypadkach dostęp do zabawki może zdobyć właściwie każdy, kto ma na swoim telefonie zainstalowaną funkcję Bluetooth i znajduje się w pobliżu dziecka, co naraża je na bezpośrednie niebezpieczeństwo.

- Na rynku jest coraz więcej nieodpowiednio zabezpieczonych urządzeń internetowych, co prędzej czy później może doprowadzić do poważnego kryzysu w zakresie cyberbezpieczeństwa, nie tylko w sferze publicznej, ale także w naszym życiu prywatnym, również, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci. – podkreślił poseł Adam Szejnfeld, który zwrócił się do Komisji Europejskiej z pytaniem, czy rozważa wprowadzenie przepisów zobowiązujących producentów zabawek multimedialnych do odpowiedniego zabezpieczania urządzeń łączonych z Internetem.

Joanna Jeżyk

Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

Bruksela – Strasburg

#Bezpieczeństwo #Multimedia #Cyfryzacja #Nowe Technologie #Zabawki #Dzieci #Prywatność #Dane #Bruksela #Strasburg #Parlament Europejski #UE #Unia Europejska #EPP #EPL #Platforma Obywatelska #PO #Adam Szejnfeld #PE #EPL #EPP #Polska #Europa #Wielkopolska

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)