epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Czy grozi nam Polexit?

Redaktor admin on 1 Luty, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.


Nie trzeba wychodzić z Unii, aby z niej wyjść. Jeśli Polska nadal będzie robiła, w oczach opinii publicznej, wroga ze Wspólnoty, jeśli nadal będzie budowała „mur niechęci” między naszym krajem, a Niemcami czy Francją, jeśli w dalszym ciągu będzie się skłócała z sąsiadami – ostatnio także z Ukrainą, czy z państwami zaprzyjaźnionymi, jak z Izraelem, to zostaniemy na politycznej mapie Europy i świata już sami. Zostaniemy, jak zapowiedziano, samotną wyspą. Nikt z nami nie będzie chciał mieć kontaktu, a stosunki zagraniczne staną się jedynie realizacją określonej kultury dyplomatycznej, formalnych konwencji, rutyną. Nie będą miały praktycznego znaczenia. Nie będziemy więc musieli wychodzić z Unii Europejskiej. Nikt nas nie będzie też musiał wyrzucać z Unii Europejskiej. Bo i tak będziemy poza nią. Unia bowiem to nie tylko kasa, to nie tylko pieniądze. Unia, to kultura Zachodu, to mentalność, Unia to przede wszystkim uniwersalne wartości – demokracja, praworządność, równość, solidarność, szacunek do innych!… Wszystkie te wartości w ostatnich latach podważa rząd PiS. Jeszcze trochę więc i nikt nie będzie chciał mieć z takim rządem, z takim państwem do czynienia – mówił na spotkaniu Klubu Obywatelskiego w Kole europoseł Adam Szejnfeld. W czasie spotkania rozmawiano również o wielu innych aspektach życia publicznego w Polsce i za granicą, które są istotne dla naszej przyszłości. Dyskusję poprowadził i moderował poseł Tomasz Nowak.

- W tym roku będziemy obchodzić w Europie 100 lat od zakończenia I wojny światowej, w Polsce obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości, w Wielkopolsce będziemy obchodzić 100 lat od wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Są to wielkie rocznice, wiążące się jednak z wielkimi dramatami. Zakończenie I wojny światowej nie oznaczało bowiem zakończenia mordowania się nawzajem Europejczyków. Historia naszego kontynentu to historia konfliktów, walk i wzajemnego zabijania. Rzadko w przeszłości można znaleźć dłuższy okres, w którym ktoś z kimś nie walczył. Po zakończeniu I wojny, niewiele lat później, mieliśmy tragedię w postaci II wojny światowej. Tak, dziesiątki milionów ludzi ginęło w ostatnich 100 latach, a państwa zmieniały granice. Jedne powstawały, inne upadały. Dopiero od 60 lat, od czasu, kiedy mamy Zjednoczoną Europę, przynajmniej te państwa, które należą do Wspólnoty, nie walczą wreszcie ze sobą. Współpracują. I to jest największe dobrodziejstwo Unii Europejskiej. Pokój!  Bezpieczeństwo! Współpraca! – mówił m.in. eurodeputowany Adam Szejnfeld. Wspomnienie historii oraz rocznic bieżącego roku było wprowadzeniem do tematu spotkania – Czy grozi nam Polexit – i puenty mówiącej o tym, że – interesem państwa polskiego i naszego narodu jest… pozostanie w Unii Europejskiej! I to pozostanie w jej sercu, a nie na jej marginesie! – mówił eurodeputowany Szejnfeld.

Ważnym wątkiem spotkania była rola Polski w Unii Europejskiej oraz korzyści dla naszego kraju płynące ze współpracy w ramach Zjednoczonej Europy. Nie zabrakło również innych zagadnień związanych z bezpieczeństwem, gospodarką, czy aktualnym konfliktem politycznym między koalicją a opozycją. Europoseł, z aktywnym udziałem zgromadzonych, wyraził zaniepokojenie związane ze wzrostem nastrojów nacjonalistycznych w Polsce, z pojawianiem się akcentów nazistowskich, faszystowskich, czy jak w ostatnich dniach, także antysemickich w naszym kraju.

W tym samym dniu, przed debatą w Klubie Obywatelskim, posłowe Adam Szejnfeld i Tomasz Nowak byli gośćmi TV E-Koło. Z całością rozmowy można zapoznać się pod linkiem:

https://www.e-kolo.pl/telewizja/1051,kolskie-rozmowy-adam-szejnfeld-i-tomasz-nowak.html

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

#Polexit #WolneSądyWolneWyboryWolnaPolska #PolskaWUE #Zostajemy #PolacyZaUE #PolesForEU #Artykuł7 #Zle2Lata #MyChcemyUnii #RacjonalnaPolska #GorszySort #Wolność #Demokracja #Przedsiębiorczość #Gospodarka #PlatformaObywatelska #PO #Wielkopolska #ParlamentEuropejski #EPP #EPL #WolnePaństwo #WolneSądy #WolneWybory #Solidarność #Polska #Europa #AdamSzejnfeld #LechWałęsa #Wałęsa #PrezydetWałęsa #Wielkopolska #Koło #Konin

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)