epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Dość wojny polsko-polskiej!!!

Redaktor admin on 7 Październik, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

- Nie chcemy działać jedni przeciwko innym. Chcemy działać jedni dla drugich! Woja polsko-polska zapanowała w naszym państwie. Szaleje na szczeblu krajowym, ale co najgorsze, przenika też już i na powiatowo-gminne podwórka. Mówimy temu stanowcze „NIE!”. Po wyborach chcemy budować normalną Piłę, normalny powiat pilski, a w konsekwencji tego za rok również normalną Polskę. Chcemy rozwijać miasto więc, powiat i kraj, gdzie nie toczy się wojna „polsko-polska” – tymi słowami rozpoczął eurodeputowany Adam Szejnfeld konferencję prasową, która odbyła się 6 października przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Pile. W spotkaniu z mediami uczestniczyli także senator Mieczysław Augustyn, posłanka Maria Janyska, prezydent Piły Piotr Głowski oraz kandydaci Koalicji Obywatelskiej do miasta i powiatu, a także do Sejmiku Wojewódzkiego.

17 lat współorganizowałem i sponsorowałem Wielkopolski Turniej Piłki Nożnej OHP, czyli za wszystkich poprzednich rządów – nie tylko za rządów PO. Nikomu to nie przeszkadzało. Za obecnych rządów PiS-u nie ma już „Turnieju OHP o Puchar Adama Szejnfelda”. Czy dlatego, że Adam Szejnfeld nie należy do PiS? Poseł Szejnfeld kontynuując swoje wystąpienie zaznaczył, że innym przykładem polityki dzielenia i niszczenie wszystkiego, co nie jest związane z PiS, jest sytuacja wspaniałego nowo powstałego szpitala onkologiczno-ginekologicznego na Mazowszu. Bardzo potrzebna dla kobiet placówka, nagle nie dostaje kontraktu i stoi pusta. Czy dlatego, że organem prowadzącym jest sejmik, który nie jest kierowany przez PiS? Czy tak ma wyglądać też i w przyszłości Polska? Ale czy tak ma wyglądać teraz także Piła i powiat pilski? Bo i tu podobne zjawiska zaczynamy obserwować… Nigdy nie sądziliśmy, że upartyjnienie i upolitycznienie państwa zejdzie do poziomu samorządu. Mamy do czynienia z dzieleniem pilan i mieszkańców powiatu na naszych i nie naszych. Wracam właśnie na przykład z jubileuszowych Targów Pracy i Kariery. To jest już X edycja tego przedsięwzięcia – kontynuował europoseł z Piły. Jestem patronem honorowym tej wartościowej imprezy od jej początku. Trudno było dzisiaj znaleźć na Targach przedstawicieli szkół zawodowych. A przecież te Targi, dzięki pracy pana prezydenta i pani prezydent, od 5 lat kreują lokalny i subregionalny rynek pracy. Nie było na nich szkół średnich i zawodowych z powiatu pilskiego. Czy dlatego, że ich organem prowadzącym nie jest prezydent Piły, tylko starosta pilski? Te targi nie są przecież dla prezydenta, te targi nie są też dla starosty. Te targi są dla mieszkańców naszego miasta, powiatu pilskiego i powiatów ościennych. Mają ludziom pomagać w poszukiwaniu pracy i kreowaniu rozwoju kariery, a także firmom, które działają w naszym regionie. Nie chcemy „wojny polsko – polskiej” u nas, jesteśmy przeciwko wojnie „pilsko-pilskiej” w naszym mieście i powiecie – mówił europoseł Adam Szejnfeld.

Uczestnicy konferencji podkreślali, że Kandydaci Koalicji Obywatelskiej nie są wybierani na Nowogrodzkiej lub w Śmiłowie, tylko lokalnie w miastach i powiatowych okręgach wyborczych. Są to przedstawiciele wielu środowisk. Oczywiście są wśród nich członkowie Platformy Obywatelskiej czy Nowoczesnej, ale także członkowie KOD, Strajku Kobiet, Rowerowej Piły, przedsiębiorców, a przede wszystkim osoby niezrzeszone w partiach, ale działających w licznych organizacjach pozarządowych. To są ludzie stąd, żyjący lokalnymi problemami, znający mieszkańców. Nie chcemy działać jedni przeciwko innym. Chcemy działać jedni dla drugich! – mówił Adam Szejnfeld

Prezydent Piotr Głowski podczas swojego wystąpienia zaznaczył, że dopóki Piła nie uzyska statusu powiatu grodzkiego musi i chce współpracować z władzami powiatowymi. Ciężko to jednak robić, gdy z drugiej strony nie widać woli współpracy, a wręcz przeciwnie! Apelował więc do elektoratu innych komitetów wyborców, aby patrzyli nie tylko na jakiego kandydata do rady powiatu chcą głosować, ale też kogo na stanowisko starosty ten kandydat będzie chciał później poprzeć.

Wybory starosty nie odbywają się tak, jak wybory prezydenta. Tu nie ma wyborów bezpośrednich przez obywateli, przez mieszkańców. Tu starostę wybierają radni. Spytaj swojego kandydata, jeśli zostanie radnym powiatowym, to na kogo będzie głosował na starostę. To bardzo dużo może ci powiedzieć o twoim kandydacie! – podsumował prezydent Piły, Piotr Głowski.

#Piła #PowiatPilski #OkręgPilski #Wielkopolska #Liderzy #PO #AdamSzejnfeld #PlatformaObywatelska #PółnocnaWielkopolska #Nowoczesna #Wybory #ZamachnaDemokrację #WielkopolskaPO #WoneWybory #Demokracja #Samorząd #KoalicjaObywatelska #EPP #EPL #ParlamentEuropejski #PE #PiotrGłowski @PiotrGłowskiGwarancjaRozwoju #KonferencjaPrasowa

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)