Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Łzy na konferencji

Redaktor admin on 9 Kwiecień, 2014 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Łzy na konferencji – tego jeszcze nie widziano. Właściciele holdingu Polipol Grup ze wzruszeniem mówili o swojej najnowszej inwestycji, której rozpoczęcie planowane jest na maj br. Będzie to największa inwestycja przemysłowa w historii Wągrowca, a nowo budowana fabryka zatrudni tylko w swoim zakładzie ponad 1.200 pracowników. Kilkaset następnych miejsc pracy powstanie u kooperantów i dostawców. Starosta Wągrowiecki, burmistrz Wągrowca oraz prezes Polipol Holding, inwestora nowo budowanej Fabryki Mebli w Wągrowcu, podziękowali posłowi Szejnfeldowi za jego pomoc i wsparcie w przygotowaniu inwestycji do realizacji. Polipol to jedna z trzech największych firm w tej branży w Europie, która zatrudnia ok. 5 tys. pracowników, z czego ponad 4 tys. w Polsce. W naszym kraju inwestuje od 23 lat i posiada już 4 fabryki. W maju rozpocznie budowę piątej w Wągrowcu, Województwo Wielkopolskie.

To największe przedsięwzięcie inwestycyjne w Wągrowcu w okresie XX/XXI w. Spółka Polinova, należąca do niemieckiego holdingu Polipol, wybuduje w Wągrowcu najnowocześniejszą fabrykę mebli tapicerowanych w Europie. Będzie to jeszcze większa i bardziej nowoczesna fabryka od oddanej do działalności w roku 2011 w Podaninie, powiat chodzieski. Fabryka za ponad 100 mln zł zatrudni, co najmniej 1.200 pracowników bezpośrednio w swoim zakładzie oraz da pracę setkom osób u kooperantów i dostawców. To wielka szansa nie tylko dla Wągrowca i powiatu wągrowieckiego, ale też powiatu chodzieskiego oraz innych gmin i powiatów ościennych. Mimo, że oddanie do użytku fabryki planowane jest w przyszłym roku, to już zatrudniono 150 nowych osób, by przygotowywać ich do pracy w nowym zakładzie. Rozpoczęto już też nabór i poszukiwane kolejnych pracowników. W dniu 8 kwietnia br. szefostwo Polipol, Europol i Polinova powiadomili o swoich planach na konferencji prasowej zorganizowanej w fabryce Europolu w Podaninie, na którą zaproszono także posła Adama Szejnfelda.

Właściciel holdingu Polipol Group (jedno z 3 największych przedsiębiorstw przemysłu mebli tapicerowanych w Europie) Gerard Hemmerling, prezes Europol Meble Tomasz Hemmerling oraz starostwa wągrowieckie wyrazili wdzięczność i podziękowania dla posła Adama Szejnfelda za wsparcie i pomoc, dzięki czemu niemiecki inwestor – holding POLIPOL GROUP – postanowił zainwestować właśnie u nas, w Wielkopolsce. POLINOVA POLSKA na zakupionym terenie planuje wybudować nowoczesny zakład do produkcji mebli tapicerowanych. Powierzchnia zabudowy nowego zakładu, którego koszt przekroczy 100 mln zł, ma wynieść ok. 50.000 m2. Jednak najważniejszy jest fakt, że w nowopowstałej fabryce zatrudnienie znajdzie około 1200 osób, w tym przynajmniej 1/3 kobiet, które w powiecie wągrowieckim głównie dotyka bezrobocie. Kilkaset dodatkowych osób znajdzie prace u kooperantów oraz dostawców powstającej fabryki. Inwestycja ma unikatowy i innowacyjny charakter. Produkcja ma być prowadzona przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii w dziedzinie wytwarzania mebli tapicerowanych, zachowując całkowicie ekologiczny charakter, tym samym pozytywnie oddziałując na naturalne środowisko.

Wystąpienia prezesów firm były poświęcone przede wszystkim sytuacji ich pracowników, planów związanych z wspieraniem ich potrzeb i rozwoju na przyszłość. Polipol oraz jej spółki bowiem bardzo ważną role przywiązują warunkom pracy załogi oraz wspieraniu rodzin potrzebujących. Społeczna odpowiedzialność biznesu w przypadku tych przedsiębiorców, to nie puste słowa ale faktyczne działania. Ogniskują się one nie tylko w samych zakładach pracy należących do holdingu, lecz także skierowane są na rzecz społeczności zamieszkujących miasta, czy powiaty, w których zlokalizowane się ich firmy. Ale i nie tylko, władze Polipol inwestują również w przedsięwzięcia charytatywne i humanitarne w różnych biednych krajach, w których nawet nie mają i nie zamierzają prowadzić działalności gospodarczej, np. w Białorusi i Mołdawii, gdzie wybudowali na swój koszt domy dziecka.

Poseł Adam Szejnfeld wspiera tę inwestycję od początku powstania koncepcji w grupie Polipol, zaraz po zrealizowaniu budowy nowej fabryki mebli Europol w Podaninie, powiat Chodzież. Ostateczne decyzje grupy inwestycyjnej czekały na rozstrzygniecie Rady Ministrów w sprawie utworzenia specjalnej strefy ekonomicznej w Wągrowcu. I stało się: Rada Ministrów się dniu 18 marca br. przyjęła rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie kostrzyńsko-słubickiej specjalnej strefy ekonomicznej, przedłożone przez ministra gospodarki.

***

Przemysł meblowy jest jednym z ważniejszych działów wielkopolskiej gospodarki i od kilku lat możemy zauważyć stabilną tendencję wzrostową w jego rozwoju. W strukturze geograficznej eksportu, meble są jednym z podstawowych produktów wysyłanych na główne dla Wielkopolski rynki zbytu, tj. do Niemiec, Holandii, Francji oraz Wielkiej Brytanii. Polska w ostatnich latach stała się głównym producentem mebli w Europie oraz jednym z największych eksporterów mebli w skali świata

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)