Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Przyszłość i tradycja w jednym dniu. Wizyty w powiecie chodzieskim

Redaktor admin on 25 Lipiec, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

 

Przyszłość i tradycja w jednym dniu. Poseł Adam Szejnfeld, w dniu 23 lipca br. wziął udział w jubileuszu 20-lecia firmy „DREWPOL” w Strzelczykach, gmina Szamocin, zapoznał się także z procesem rewitalizacji przez prywatną firmę zniszczonego Pałacu w Strzelcach, gmina Chodzież.

I. Wspólne Świętowanie w Strzelczykach. Niezwykle cieszę się, że mogę uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu. Od lat bowiem zajmuję się sprawami gospodarki, a w szczególności sprawami małych i średnich przedsiębiorstw i kiedy obserwowałem rozwój firmy Drewpol, to widziałem, jak pigułce proces rozwoju polskiej przedsiębiorczości i budowania rodzinnego, polskiego kapitału. Ta maleńka kiedyś firma z „garażu”, dzisiaj zatrudnia prawie sto osób i eksportuje swoje wyroby do wielu krajów Europy. Dlatego gratuluję właścicielom firmy DREWPOL wytrwałości, dzięki, której możemy dzisiaj świętować jej 20 –lecie – powiedział poseł Adam Szejnfeld podczas obchodów 20-lecia firmy DREWPOL z Strzelczyk w Gminie Szamocin. Właściciele firmy, która jest największym pracodawcom w gminie do wspólnego świętowania zaprosili wszystkich mieszkańców Strzelczyk, pokazując, że zależy im także na integracji lokalnej społeczności. Przedsiębiorstwo jest producentem mebli tapicerowanych a także podzespołów dla innych fabryk tej branży. Obecnie zatrudnia ponda 80 osób i planuje nowe inwestycje.  Oprócz posła Adama Szejnfelda w uroczystościach udział wziął także pan Antoni Kolasa, członek Zarządu Powiatu w Chodzieży, który reprezentował Starostę Chodzieskiego.

II. Neorenesansowy Pałac w Strzelcach. Poseł Adam Szejnfeld odwiedził także przepiękny neorenesansowy Pałac w Strzelcach w gminie Chodzież. Pałac zbudowany jest według projektu Fryderyka Augusta Stulera z 1844 roku. Budowla składa się z kilku części, jest asymetryczna. Część główna pałacu ma formę willi, od której odchodzi parterowe skrzydło – dawna oranżeria, łącząca pałac z kwadratową, wysoką wieżą. Kilka lat temu został odkupiony od Agencji Rolnej Skarbu Państwa, przez prywatnego właściciela, dzięki temu niszczejąca budowla powoli wraca do swojej wcześniejszej świetności. Zrujnowany przez lata „bezpański” pałac być może wróci do przeszłej świetności. Obecny właściciel zamierza w nim zorganizować sale konferencyjne, restauracje i kawiarnie oraz hotel.

 

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

 

 

 

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)