Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Senator Adam Szejnfeld gościem inauguracji roku szkolnego w Pile.

Redaktor admin on 1 Wrzesień, 2021 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Senator Adam Szejnfeld wziął udział w miejskiej inauguracji roku szkolnego, która odbyła się w nowej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Pile. Inauguracja miała bardzo uroczysty charakter zatem trudno się dziwić, iż poza senatorem Adamem Szejnfeldem i gospodarzami miasta, Piotrem Głowskim, prezydentem Piły i Marią Kubicą, przewodniczącą Radny Miasta Piły przybyli na nią liczni goście, a wśród nich także pani poseł Małgorzata Janyska.

Ten dzień to uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, ale też wspomnienie tragicznych dni sprzed ponad osiemdziesięciu lat, czyli wybuchu II wojny światowej. Ten dzień jednak to przede wszystkim czas, kiedy myślimy o przyszłości naszych dzieci i młodzieży, ale i o przyszłości polskiej szkoły. Nad nią bowiem, już drugi raz w ostatnich kilku latach, zawisły ciemne chmury… – uważa senator Adam Szejnfeld.

Występując na uroczystości prezydent Piotr Głowski powiedział natomiast – Nie żyliśmy po to, żeby chodzić do szkoły, ale chodziliśmy do szkoły po to, żeby pięknie żyć.

Bohaterami rozpoczęcia nowego roku szkolnego byli oczywiście uczniowie, zwłaszcza ci pierwszoklasiści, ale przy tej okazji odbyły się też i inne okolicznościowe uroczystości, i tak dokonano awansu 28 nauczycieli na wyższy stopień zawodowy oraz pożegnano też trzech dyrektorów, którzy albo przeszli na emeryturę, albo zmieniali miejsce i stanowisko pracy, czyli Grzegorza Wądołowskiego, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11, Małgorzatę Pawlak z Przedszkola Publicznego nr 6 oraz Lidię Wójciak z Przedszkola Publicznego nr 7.

W dniu1 września br. do szkół podstawowych oraz przedszkoli w Pile poszło łącznie ponad 7,5 tysiąca dzieci, w tym ok. 650 pierwszoklasistów.

Anna Karmowska

Dyrektor Biura Senatorskiego

Biuro Adama Szejnfelda

64-920 Piła, pl. Konstytucji 3 Maja 7/4

Tel. +48 602 738 542.

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/Szejnfeld

www.twitter.comszejnfeld

www.instagram.com

www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

#NowyRokSzkolny #Szkoła #Oświata #1Września #Piła

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)