Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Senator Szejnfeld na prapremierze – Chodzież w aplikacji.

Redaktor admin on 1 Lipiec, 2021 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Na zaproszenie starosty Chodzieskiego Pana Mirosława Juraszka, senator Adam Szejnfeld wziął udział w prezentacji aplikacji turystycznej powiatu chodzieskiego. Prace nad tym internetowym narzędziem trwały przez ostatnich kilka miesięcy, a wszystko po to, aby ułatwiać odkrywanie Ziemi Chodzieskiej zarówno jej mieszkańcom, jak i odwiedzającym powiat turystom. W uroczystości prezentacji aplikacji udział wziął także między innymi Jacek Bogusławski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.
Adam Szejnfeld, kiedyś wieloletni przewodniczący stałej sejmowej Podkomisji ds. Rozwoju Turystki, a także członek Rady Turystyki przy Ministrze Gospodarki, a dzisiaj senator, wiceprzewodniczący senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności, pogratulował twórcom aplikacji oraz władzom powiatu podjęcia i zrealizowania tej ważnej i potrzebnej inicjatywy.

Aplikacja, o której mowa, jest internetowym narzędziem on-line, z którego można dowiedzieć się m.in. jak i czym poruszać się po powiecie. Program zawiera skondensowaną wiedzę na temat tego, jak i gdzie spędzać wolny czas, gdzie można zjeść posiłek, gdzie przenocować oraz co ciekawego zobaczyć. Dlatego na potrzeby aplikacji wykonana została inwentaryzacja istniejących tras i szlaków, tak pieszych, biegowych, konnych, jak i rowerowych, odnotowano w niej także położenie i opisy obiektów historycznych, sportowych i rekreacyjnych, hotelowych czy gastronomicznych. Zawiera ona również kalendarz imprez okolicznościowych powiatu chodzieskiego.
Chodzieski portal turystyczny będzie „żywy”, co oznacza, że będzie rozwijał się w miarę tego, jak rosnąć będzie oferta turystyczna powiatu chodzieskiego z jednej strony, a oczekiwania mieszkańców i turystów z drugiej strony.

Prezentacja aplikacji miała miejsce dniu 30 czerwca br. w Chodzieskim Domu Kultury, ale już od 1 lipca stanowi ona kompletny, mobilny przewodnik po Chodzieży i okolicznych gminach. Jednocześnie stanie się ona niewątpliwie narzędziem promocji powiatu i należących do niego gmin, a przypomnijmy, że chodzi o miasto Chodzież, gminę Chodzież, miasto i gminę Szamocin, miasto i gminę Margonin oraz gminę Budzyń.

Anna Karmowska

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, ul. Plac Konstytucji 3 Maja 7/4

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

REGON 385025697

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/Szejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)