Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

XX-lecie Wodociągów w Pile

Redaktor admin on 11 Lipiec, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Państwa praca przypomina trochę pracę polityków – zaczął od żartu poseł Adam Szejnfeld – jest zauważana tylko wtedy, kiedy wystąpi awaria. Na co dzień natomiast, jak wszystko idzie dobrze, to o was i o nas się zapomina. Mówiąc jednak poważnie trzeba pamiętać i doceniać to, że pracujecie każdego dnia, każdej nocy, beż dni wolnych i świąt, przedsiębiorstwo zawsze i nieprzerwanie musi działać i dostarczać mieszkańcom wodę. Wiem też, że dzięki ciężkiej pracy wszystkich pracowników spółki wszelkie trudności i przerwy w dostarczaniu wody występują w Pile niezwykle rzadko. Jest to też zasługą mądrych i udanych, choć bardzo kosztownych inwestycji. Dlatego na ręce Pana prezesa składam wszystkim państwu wyrazy uznania i podziękowania, powiedział poseł Adam Szejnfeld, podczas jubileuszu XX-lecia działalności Miejskiej Spółki Wodociągów i Kanalizacji w Pile.

 

Dewizą Spółki jest „Ważna jest każda kropla”, dzięki systemowi kanalizacji oraz pracownikom woda w naszym regionie jest coraz lepszej jakości. Niezwykłą sytuacją jest również to, że mieszkańcy Piły otrzymują wodę ze studni głębinowych, co jest bardzo rzadkie jak dla miasta tej wielkości. Dlatego prezydent Piły podpowiadał, iż można byłoby i inny slogan promować: „Sprzedajemy wodę mineralną po bardzo rozsądnej cenie”.

 

Uroczystość z okazji jubileuszu odbyła się w ośrodku „Tarcza” w Pile. Podczas obchodów nagrodzeni zostali wieloletni pracownicy, którzy swoją pracą przyczynili się do rozwoju firmy i budowy pozytywnego jej wizerunku.

 

* * *

Historia firmy w skrócie:

1908 rok – Pierwszy dokument świadczący o istnieniu sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Pile . Studnie głębinowe powstały najprawdopodobniej w latach 1890 –1900. Przed II wojną światową Stacja Wodociągowa zlokalizowana była przy ulicy Chopina w Pile i zaopatrywała w wodę całe miasto. Ścieki odbierane były przez kanalizację typu rozdzielczego. Ścieki sanitarne były kierowane na pola irygacyjne w okolicy Leszkowa, a ścieki deszczowe były kierowane do rzeki Gwdy. Ten system odprowadzania ścieków przetrwał do dnia dzisiejszego.

(…)

1991 rok – Ukazuje się Ustawa o Samorządzie Terytorialnym, która nakłada na Gminy obowiązek zaspokajania zbiorowych potrzeb ludności. Na tej podstawie Wojewoda Pilski, jako Organ Założycielski WPWiK w Pile wydaje Zarządzenie o podziale WPWiK w Pile. Zadania realizowane do tej pory przez WPWiK stały się zadaniami własnymi Gmin. Na bazie majątku przekazanego Gminie Piła 01.05.1991 roku utworzono Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Pile, które później 09 lipca 1991 roku zostało przekształcone zostało na podstawie uregulowań zawartych w Kodeksie Handlowym w Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością
pod nazwą „ Miejskie Wodociągi i Kanalizacja” w Pile. W takim kształcie organizacyjnym trwa do dzisiaj.
Organami Spółki są:

  • Zgromadzenie Wspólników
  • Rada Nadzorcza
  • Zarząd Spółki.

Przedmiotem działania Spółki jest produkcja i dostawa wody na zaopatrzenie ludności i innych odbiorców, odbiór ścieków i rozwijanie działalności wodociągowo kanalizacyjnej poprzez rozbudowę sieci i urządzeń wód – kan. Pomimo różnych struktur organizacyjnych i różnego rodzaju zmian naczelnym zadaniem zakładu zawsze było świadczenie usług dostawy wody i odbioru ścieków w sposób zapewniający spełnienie wymagań i oczekiwań odbiorców, poprzez zapewnienie zdolności posiadanych urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych do realizacji dostaw wody w wymaganej ilości, jakości i pod odpowiednim ciśnieniem oraz dostawy wody i odprowadzania ścieków w sposób ciągły i niezawodny. Osiągnięcie powyższego celu jest możliwe przy zachowaniu optymalnych kosztów działalności gwarantujących zachowanie stabilizacji finansowej Spółki.

 

ródło http://www.mwik.pila.pl)

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)